Výstroj

Nordic walking sa dá praktizovať v každom ročnom období, oblečenie teda prispôsobujeme počasiu. V chladnejšom počasí je dobré mať viac tenkých vrstiev ako jednu hrubšiu. Nakoľko sa ruky s paličkami pohybujú tesne pri bokoch, nie je dobré mať v bokoch rozšírené bundy alebo svetre previazané cez boky. Používame úzke menšie ruksaky alebo „ľadvinky“ – tašky alebo kabelky do rúk, prípadne zavesené na boku neumožňujú potrebný pohyb a správnu techniku. Na nohy je vhodná uzavretá športová obuv po kotníky, nie vysoké turistické topánky, ale ani letné sandále či šľapky. Výhodou je športové funkčné oblečenie – nie je však podmienkou. Celkovo by malo oblečenie zohľadňovať počasie a intenzitu pohybovej aktivity.

Nezabúdame na príjem tekutín a nosíme si fľašku s pitím, prípadne aj na doplnenie energie vhodnými proteínmi (tyčinkou a pod.) – záleží samozrejme od dĺžky a intenzity nordic walkingu.

Paličky používame nordic-walkingové a nie trekingové – líšia sa od seba hmotnosťou, ale predovšetkým tvarom rukoväte a pútka. Rukoväť nordic-walkingových palíc je štíhla, nie je vytvarovaná pre prsty, pútko tesne obopína dlaň, umožňuje vypustenie paličky v zadnej polohe a následne jej návrat do polohy v dlani. Môže (ale nemusí) byť ľahko odnímateľné.

Kráčame za zdravím a dobrou náladou